Nowoczesne skanery kodów kreskowych

Skanery kodów kreskowych
Skanery kodów kreskowych
W dzisiejszych czasach postęp technologiczny prowadzi nie tylko do wprowadzania na rynek coraz to nowych urządzeń, ale również do ulepszania i unowocześniania już istniejących. Tak samo sytuacja przedstawia się w przypadku skanerów używanych przez sklepy i rozmaite punkty handlowe. Nowoczesne skanery posiadają bardzo wiele różnych funkcji, które mają za zadanie ułatwić klientowi dokonanie zakupów, a pracownikowi sklepu – obsłużenie klienta. Przyjrzyjmy się zatem jak takie nowoczesne skanery działają i jakie są ich możliwości.

Pierwszą i najważniejszą funkcją, jaką wykonują wszystkie skanery kodów kreskowych, jest „nabijanie” towaru, tzn. dodanie go do listy zakupów danego klienta. Jak wiadomo, „dodanie” takie odbywa się bardzo szybko, wystarczy jedynie przyłożyć kod kreskowy umieszczony na opakowaniu produktu do czytnika. Nie ma potrzeby ręcznego wpisywania kodu przez ekspedienta. Ale takie elektroniczne dodanie towaru do listy zakupów oszczędza nie tylko czas, ale także pozwala komputerowi sklepowemu na natychmiastowe podliczanie ostatecznej sumy do uiszczenia przez klienta. Przed erą skanerów ekspedient musiał liczyć ręcznie lub na kalkulatorze.

Jednakże powyższe funkcje posiadają wszystkie skanery kodów kreskowych, więc nie robi to już na nikim wrażenia. Bardziej zaawansowaną funkcją jest możliwość sprawdzenia ceny towaru bez dodawania go do listy zakupów. Skanery takie są coraz częściej rozmieszczone na terenie sklepu, są także w kasach. Jest to bezsprzecznie duża wygoda dla klienta.

Inną cechą, którą spełniają Skanery kodów kreskowych i to zarówno te nowoczesne, jak i starsze, jest dezaktywacja zabezpieczeń umieszczonych na kodzie kreskowym. Zabezpieczenia te są umieszczone na opakowaniach, chroniąc przed kradzieżą.

Należy również wspomnieć o tym, że nowoczesne skanery są wygodniejsze w obsłudze, przede wszystkim dużo łatwiej jest „nabić” dany towar. W starszych modelach niejednokrotnie nastręczało to trudności. W tych nowszych dane z kodów kreskowych odczytywane są przez skanery nawet z odległości. Są również skanery bezprzewodowe, dające ekspedientowi możliwość odczytania kodów w dowolnym miejscu w sklepie. Postęp ten jest znakiem naszych czasów. Nie da się ukryć, że bardzo ułatwia on życie.